Do Boju, Gotowi, Walcz!

Nadszedł długo oczekiwany 17 października 2015r. Harcerze i zuchy z 9. Szczepu Drużyn Wiejskich „Blih” spotykają się w Zespole Szkół Publicznych w Kocierzewie, aby przejść szkolenie wojskowe podczas IV Drużynady na wesoło pod hasłem „Do Boju, Gotowi, Walcz”. Organizatorem zmagań była 27 ŁDW „Nin hil” z Kocierzewa.

 

Harcerzy odwiedziła Pani Agnieszka Wojda – Wójt Gminy Kocierzew Południowy.

 

Pomimo deszczu, humory wszystkim dopisywały, a gorączka rywalizacji brała górę nad psikusami, które zgotowała pogoda. W sportowych zmaganiach wzięło udział: 10 patroli zuchów, 5 patroli harcerzy i 3 patrole harcerzy starszych. Każdy liczył 6 osób: trzech chłopców i trzy dziewczynki. Oprócz zawodników, były osoby wspomagające: punktowi i sędziowie. Tego dnia w szkole w Kocierzewie bawiło się 125 osób.

 

Zuchy rywalizowały w następujących konkurencjach: strzelali do celu, przenosili list w tunelu, pokonywali tor w masce przeciwgazowej, transportowali rannego żołnierza do szpitala, pokonując tor przeszkód, przygotowywali posłanie dla misia, rysowali plakat na temat profilaktyki uzależnień.

 

Zuchy były bardzo dzielne i wszystkie ukończyły szkolenie z wynikiem pozytywnym.

 

Harcerze i harcerze starsi podczas swojego szkolenia: strzelali z wiatrówki, czołgali się na czas pod siatką maskującą, pokonywali tor przeszkód, rozbrajali ładunki, mieli okazję kierować czołgiem, a także rozwiązywali test dotyczący profilaktyki uzależnień.

 

Wśród zuchów najlepszy okazał się patrol „Waleczne banany” z gromady „Gwiezdne Smoczęta”, II miejsce zajęli „Podniebni odkrywcy” z „Nin hilów”, a III „Tęczowi żółci” z gromady „Tęczowi Marzyciele”.

 

Jeśli chodzi o harcerzy rywalizacja była bardzo zacięta, ale niepokonany okazał się patrol „Spark” z drużyny „Iskry”, tuż za nimi byli „Chupa Chupsy” z Bezimiennych, a na miejscu III uplasowali się „Bezimienni O” z Bezimiennych.

 

Wśród harcerzy starszych I miejsce zajęły „Dzielne kwaczorki” z „Bezimiennych”, II miejsce zajęły „Ciasteczkowe potwory” z drużyny „Nin hil”, a III. był patrol „Renata” z drużyny „Renata”

 

Patrole otrzymały wspaniałe nagrody.

 

Wszyscy świetnie się bawili, spędzając aktywnie czas wolny.

Więcej zdjęć z IV Drużynady na wesoło pod hasłem „Do Boju, Gotowi, Walcz” znajduje się w Galerii zdjęć