Ogrody przyjazne naturze - „Zagospodarowanie terenu zieleni wraz z bazami edukacyjnymi w Kocierzewie Południowym - etap I”
Gmina Kocierzew Południowy realizuje zadanie „Zagospodarowanie terenu zieleni wraz z bazami edukacyjnymi w Kocierzewie Południowym - etap I”. Projekt współfinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach projektu Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” - „Ogrody przyjazne naturze”.
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
- Kategoria: Informacje
„W zdrowym ciele, zdrowy duch – aktywna wioska” - infrastruktura sołecka na plus
W dniu 18 sierpnia 2022 roku została zawarta umowa między Województwem Łódzkim a Gminą Kocierzew Południowy na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji projektu „W zdrowym ciele, zdrowy duch – aktywna wioska” w kwocie 100 000,00 zł.
W okresie od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. w sołectwie Boczki Chełmońskie jest realizowany projekt polegający na wykonaniu wielofunkcyjnego kompleksu sportowego. Zrealizowany projekt polega na stworzeniu wielofunkcyjnego obiektu, który będzie służył mieszkańcom miejscowości Boczki Chełmońskie oraz wszystkim mieszkańcom gminy. Na terenie boiska sportowego w Boczkach Chełmońskich wykonano siłownię plenerową, na której zainstalowano 4 dwustronne urządzenia, plac zabaw dla dzieci wraz z ogrodzeniem na którym zamontowano 5 urządzeń oraz tablicę informacyjną. Zostały wykonane również boiska do piłki plażowej nożnej oraz piłki plażowej siatkowej. Boisko do piłki plażowej wyposażono w słupki do siatki. Zakupiono i posadzono drzewa i krzewy oraz pnącza.

- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Fundusze zewnętrzne
- Kategoria: Gmina Kocierzew Południowy
'Województwo Łódzkie Ogrodem Polski" - konkurs fotograficzny

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs pn. "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski". Aby wziąć w nim udział należy zrobić zdjęcie, które będzie ukazywało piękno przyrody województwa łódzkiego oraz wysłać zgłoszenie. Termin upływa 30 września 2022 r. Pula nagród to aż 17 tys. zł. Laureaci otrzymają bony do sklepu multimedialnego o wartości:
- 5 tys. zł. za zajęcie I miejsca
- 4 tys. zł. za zajęcie II miejsca
- 3 tys. zł. za zajęcie II miejsca oraz
- 1 tys. zł. za wyróżnienie, które może otrzymać aż 5 autorów zdjęć
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępną są na stronie https://wlop.gmsynergy.com.pl/
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
- Kategoria: Informacje
Nagroda Gospodarcza 2022 r. - konkurs

Szanowni Mieszkańcy,
w dniach 14 -16 grudnia 2022 roku odbędzie XV edycja „Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2022. Biznes w erze innowacji”, w ramach którego organizowana jest Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”.
Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla przedsiębiorców, którzy konsekwentnie budują pozytywny wizerunek Województwa Łódzkiego, osiągają najlepsze efekty ekonomiczne, realizują innowacyjne projekty oraz cieszą się uznaniem w województwie łódzkim, kraju i za granicą.
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
- Kategoria: Informacje
Dodatek węglowy
Informujemy, że od dzisiaj tj. 17.08.2022 r. można składać wniosek o dodatek węglowy. Można go pobrać ze strony https://gops.kocierzew.pl/aktualnosci/119-wniosek-o-wyplate-dodatku-weglowego bądź w siedzibie Urzędu Gminy.
Więcej informacji mogą uzyskać Państwo dzwoniąc pod nr tel. 46 839 40 44 lub w osobiście w Urzędzie Gminy pok. 3 i 4.
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Aktualności
- Kategoria: Komunikaty
Strona 12 z 48








