Jubileusz 40-lecia RZPiT “Boczki Chełmońskie”

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie 24 maja 2015 r. obchodził jubileusz czterdziestolecia istnienia. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele p.w. św. Rocha w Boczkach. Następnie przed kościołem uformował się korowód, skąd przeszedł do pobliskiego Zespołu Dworsko-Parkowego w Boczkach.

Zespół przygotował jubileuszowy koncert „40 lat minęło…”, w skład którego wchodziły programy artystyczne oraz obrzędy ludowych.

Organizatorami jubileuszu był Urząd Gminy w Kocierzewie Południowym i Gminna Biblioteka Publiczna w Kocierzewie Południowym.

Członkowie zespołu, tj. Stanisław Madanowski, Stanisław Wróbel, Jerzy Papiernik zostali nagrodzeni jako najbardziej zasłużeni członkowie zespołu. Pamiątkowe statuetki otrzymali również inni członkowie zespołu, którzy wyróżniają się aktywnością w działalności zespołu oraz długim stażem pracy .

Wielu z zaproszonych gości złożyło oficjalne gratulacje zespołowi oraz przekazało pamiątkowe prezenty m.in. album „Mazowieckie Siedziby Józefa Chełmońskiego”.

Więcej zdjęć z jubileuszu dostępne w galerii zdjęć GBP w Kocierzewie Płd.