Łowickie w Mediolanie

W dniach 10-14 czerwca 2015 r. na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie odbył się Tydzień Województwa Łódzkiego. W tym czasie przedstawiciele regionu łódzkiego prezentowali najważniejsze atuty regionu.

Na specjalne zaproszenie do Mediolanu wraz z Starostą Łowickim Panem Krzysztofem Figatem oraz Panią Katarzyną Słomą Dyrektorem Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej w Łowiczu udała się Pani Wójt Gminy Agnieszka Wojda, aby w dniu 11 czerwca 2015 r. uczestniczyć w Dniu Regionu Łódzkiego. Wspólnie z nimi w wydarzeniu uczestniczyła młodzież z zespołów ludowych z terenu powiatu łowickiego, która bez wątpienia swoimi występami oraz tradycyjnym śpiewem wzbudzał największe zainteresowanie.

Łodzianie przedstawiając m.in. pokaz „Technologia Smaku”, w ramach których goście pawilonu próbowali dań kuchni molekularnej, pokazali region jako krainę zdrowej żywności oraz znakomitej kuchni oraz poprzez pokaz mody zaprezentowali region jako teren bogatej tradycji w przemyśle odzieżowym, włókienniczym oraz wzorniczy.

Pawilon Polski wykonany został ze skrzynek na jabłka, w którym znajdował się m.in. „największy łowicki jasiek” wykonany podczas XIV Biesiady Łowickiej.11716117151170411717

 Fot. Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej w Łowiczu