Utworzenie Ekopracowni w Publicznym Gimnazjum w Łaguszewie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty w Gminie Kocierzew Południowy przystąpiło do realizacji zadania

Utworzenie Ekopracowni w Publicznym Gimnazjum w Łaguszewie

  

Wartość ogólna zadania 40.674,08 złotych.  Projekt dofinansowano w formie dotacji zadań z dziedziny Edukacja Ekologiczna w wysokości 32.410,00 złotych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a wkład własny zapewniło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty w Gminie Kocierzew Południowy.

  

Zgodnie z założeniami ekopracownia zostanie utworzona w sali o powierzchni 41,33 m2, poprzez doprowadzenie wody, założenie umywalki i baterii umywalkowej, założenie 4 rolet laminowanych oraz pomalowanie. W pracowni będą się znajdowały 3 przeszkolone szafy na pomoce dydaktyczne, 12 stołów dwuosobowych o regulowanej wysokości (blaty ławek zostały oklejone offsetowymi nadrukami ukazującymi różne ekosystemy), biurko nauczycielskie, 24 krzesła uczniowskie i 1 krzesło nauczycielskie, 2 stojaki na mapy i plansze, 4 donice ceramiczne z sadzonkami ziół (Rozmaryn 2 szt., Geranium 1 szt., Laur 2 szt., Lawenda 2 szt., Szłałwia 2 szt., Estragon 1 szt., Melisa 1 szt., Macierzanka 1szt. ), tablica interaktywna, aktywny przedłużacz USB do tablicy interaktywnej, laptop oraz aparat cyfrowy współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na górnej części ściany północnej, na  suficie i fragmentarycznie na ścianie południowej zostanie namalowany schemat ukazujący systematykę organizmów żywych. Nad drzwiami zawieszony zostanie  konar drzewa, na którym zawisną 4 tabliczki z hasłami propagującymi zachowania ekologiczne  (wymieniane co kwartał). Przy drzwiach zostaną ustawione 4 kosze segregacyjne na odpady( plastikowe, papierowe, organiczne i pozostałe). W ramach projektu zostanie zakupione również 117 pomocy dydaktycznych m.in. zestaw do badania wody, gleby i powietrza, atlasy biologiczne, plansze interaktywne, plansze dydaktyczne, modele komórek roślinnych, zwierzęcych i DNA – RNA, mapy, mikroskopy, zestaw odczynników i chemikaliów do nauki chemii, zestaw szkła laboratoryjnego, szklane palniki spirytusowe, zestawy preparacyjne, szkiełka, kompasy, pudełka na owady, preparaty roślinne, biologiczne i zoologiczne, lupy, pałeczka elektrostatyczna, magnesy i rzepy, pakiet edukacyjny, oprogramowanie do tablicy oraz model szkieletu człowieka.

  

W celu promocji projektu zostanie umieszczona na drzwiach wejściowych do pracowni tablica  informacyjna o wymiarach 20 cm x 30 cm informująca o dofinansowaniu projektu ze środków  Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Oznaczone zostaną również wszystkie pomoce i wyposażenie zakupione w ramach projektu do Ekopracowni.

  

Pracownia wykorzystywana będzie do zajęć z biologii, chemii i geografii, oraz raz na dwa tygodnie wykorzystywana będzie do zajęć szkolnego koła LOP.

logo

Link do strony: www.wfosigw.lodz.pl