Aktualne stawki

Dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, stawka opłaty wynosi:

  • 30,00 zł od osoby – w przypadku gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,
  • 60,00 zł od osoby – w przypadku gdy niezostanie wypełniony obowiązek zbierania odpadów w sposób selektywny,
  • w przypadku zadeklarowania przez właściciela zagospodarowania bioodpadów w kompostownikach przydomowych stawka, na podstawie uchwały Rady Gminy, ulega obniżeniu o 15% i wynosi 25,50 zł od osoby.

Dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku, ustalone są stawki ryczałtowe, które wynoszą:

  • 169,00 zł za rok – od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, w przypadku gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,
  • 338,00 zł za rok – od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, w przypadku gdy niezostanie wypełniony obowiązek zbierania odpadów w sposób selektywny.

Miejsce złożenia deklaracji

Urząd Gminy w Kocierzewie Południowy
Kocierzew Południowy 83, 99-414 Kocierzew

Osoba obsługująca sprawę

Justyna Bartczak

inspektor

wz. Bartłomiej Szwarocki

referent

46 839 40 45
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pokój nr 5

Podstawa prawna:

Uchwała XXXV/169/2021 Rady Gminy Kocierzew Południowy z dnia 24 listopada 2021 r w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty

Druk deklaracji:

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami:

Opata_za_gospodarowanie_odpadami.pdf

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, z powodu obecności Koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce, proszę o przesyłanie deklaracji o wysokości opłaty na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., za pośrednictwem ePUAP lub operatora pocztowego na adres urzędu.