Wójt Gminy Kocierzew Południowy
ogłasza nabór na stanowisko – referent (umowa na zastępstwo)

  1. Nazwa i adres jednostki: Urząd Gminy Kocierzew Południowy, Kocierzew Południowy 83, 99 – 414 Kocierzew.
  2. Określenie stanowiska: referent  do spraw rolnictwa, gospodarki gruntami i ochrony środowiska– 1 etat.
  3. Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem:
    • obywatelstwo polskie lub obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub innego państwa, którego obywatelom, na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium RP,
    • wykształcenie  wyższe, preferowane ochrona środowiska i pokrewne,
    • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
    • niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
    • nieposzlakowana opinia,
    • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku referenta.
  4. Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem:
    • znajomość przepisów prawa dotyczących ustaw: o ochronie przyrody, o odpadach,  o ochronie gruntów leśnych i rolnych, o samorządzie gminnym, kodeksu postępowania administracyjnego,
    • pożądane cechy osobowości: umiejętność analitycznego myślenia, samodzielność, komunikatywność, skrupulatność, systematyczność  oraz wysoka kultura osobista,
    • doświadczenie w pracy w jednostce samorządu terytorialnego będzie dodatkowym atutem.
  5. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
    • koordynacja spraw związanych z rozwojem rolnictwa i ochrony środowiska w gminie,
    • kompleksowe prowadzenie spraw związanych ze stratami w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
    • prowadzenie spraw  z zakresu komunalizacji gruntów i ich zagospodarowania,
    • sporządzanie umów dzierżawy, użyczenia i innych dotyczących budynków i gruntów będących własnością gminy,
    • organizowanie przetargów związanych z gospodarką nieruchomościami,
    • realizacja postanowień ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne w zakresie rozgraniczania nieruchomości,
    • realizacja postanowień ustawy o gospodarce nieruchomościami, szczególnie w zakresie podziału nieruchomości,
    • realizacja postanowień ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz oddziaływania na środowisko,
    • prowadzenie spraw związanych z utrzymaniem porządku i czystości na terenie Gminy Kocierzew Południowy.
  6. Zakres uprawnień:
    • prowadzenie postępowania administracyjnego w sprawach indywidualnych oraz przygotowanie decyzji  w sprawach objętych zakresem czynności.
  7. Warunki pracy na stanowisku:
    • zatrudnienie od 15 maja 2023 roku,
    • wymiar czasu pracy – 1 etat,
    • miejsce pracy – siedziba Urzędu Gminy w Kocierzewie Południowym,
    • wyjazdy służbowe, szkolenia, kontakty z interesantami,
    • praca jednozmianowa świadczona wg ustalonego czasu pracy,
    • praca wykonywana przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
    • umowa na zastępstwo.
  8. Informacja o wskaźniku zatrudnienia osób niepełnosprawnych: Wskaźnik  zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Gminy w Kocierzewie Południowym w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych był niższy niż 6 %.
  9. Wymagane dokumenty:
    • list motywacyjny z uzasadnieniem przystąpienia do naboru,
    • życiorys (CV) z opisem przebiegu pracy zawodowej,
    • kwestionariusz osobowy,
    • kserokopie świadectw pracy,
    • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz kserokopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach, uprawnieniach i umiejętnościach,
    • oświadczenie kandydata, że ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,
    • oświadczenie kandydata, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
    • oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na określonym stanowisku,
    • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji w ramach naboru na wolne stanowisko urzędnicze, w tym kierownicze stanowisko urzędnicze,
    • w przypadku osoby niepełnosprawnej, kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność (art. 13 ust. 2b ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych),
    • ewentualne referencje.
  10. Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w sekretariacie Urzędu lub pocztą na adres Urzędu Gminy w Kocierzewie Południowym, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19.04.2023 r. włącznie (w godzinach pracy Urzędu Gminy), w zamkniętej kopercie opatrzonej imieniem i nazwiskiem oraz adresem do korespondencji  i  numerem  telefonu  kandydata,  z  dopiskiem  „Nabór  na  stanowisko referenta do spraw rolnictwa, gospodarki gruntami i ochrony środowiska”. Dokumenty, które wpłyną do Urzędu Gminy po upływie wyżej określonego terminu nie będą rozpatrywane. Dokumenty kandydata wybranego w naborze i zatrudnionego w Urzędzie Gminy Kocierzew Południowy zostaną dołączone do jego akt osobowych. Dokumenty pozostałych kandydatów zostaną dołączone do protokołu naboru. Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (https://bip.kocierzewpoludniowy.pl/) na tablicy informacyjnej Urzędu Gminy w Kocierzewie Południowym.

Agnieszka Wojda