Urząd Gminy Kocierzew Południowy, działając na podstawie art. 6 ust. 5a i 5aa ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1469, poz. 1852) Wójt Gminy Kocierzew Południowy zobowiązany jest do przeprowadzenia kontroli wszystkich zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy.
W związku z powyższym, wzywamy właścicieli nieruchomości do przedłożenia umowy oraz rachunków/faktur za świadczone usługi w  celu przeprowadzenia kontroli w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.
Wymagane dokumenty należy złożyć w siedzibie Urzędu Gminy w Kocierzewie Południowym, pokój nr 5, w terminie określonym w planie kontroli.

Sprawę prowadzi: Sylwia Wasiota, tel. 46 839 40 45

Gmina Kocierzew Południowy informuje, że prowadzi sprzedaż węgla asortyment: ekogoroszek (Pieklorz) oraz groszek w cenie 1700 zł/t.
Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy pok. nr 6 celem opłacenia i otrzymania faktury.
Sprzedaż prowadzona jest dla osób fizycznych bez ograniczeń ilościowych do wyczerpania zapasów.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 46 838 48 25 lub w pok. nr 1.
Odbiór węgla należy ustalić ze składem. Węgiel nie jest workowany.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Kocierzew Południowy oraz Wójt Gminy Kocierzew Południowy  zapraszają na MIĘDZYGMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ czyli ostatnie rozgrywki w ramach projektu SPORT TO ZDROWIE !!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łowiczu informuje, że w dniach 4-15 listopada 2023 r. na terenie województwa mazowieckiego planowane jest przeprowadzenie dodatkowej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Wójt Gminy Kocierzew Południowy zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 24.10.2023 roku (wtorek) o godz. 16.00 w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Kocierzewie Południowym odnośnie możliwości pozyskania dotacji na Odnawialne Źródła Energii.
Przystępujemy do kolejnego już projektu OZE ”Zielona energia w Gminie Kocierzew Południowy – etap II” , gdzie tym razem możliwe będzie pozyskanie dotacji na:

• pompy ciepła,
  • instalacje fotowoltaiczne,
  • magazyny energii,
  • solary,
  • kotły na pellet.

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z treścią regulaminu, ankiet i deklaracji, które znajdują się na stronie www.kocierzew.pl (w zakładce Aktualności), a także o przygotowanie danych dotyczących nieruchomości zawartych w ankietach.

Ankiety oraz deklaracje będą zbierane w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26.10.2023 roku.