Banner przedstawia logo Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, flagę Polski, flagę Unii Europejskiej

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty w Gminie Kocierzew Południowy wraz z partnerem Gmina Kocierzew Południowy realizują zgodnie z umową UDA-RPLD.07.04.03-10-033/19-00 z dnia 13 sierpnia 2020 roku projekt: „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Łaguszewie.”

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności wysokiej jakości edukacji ogólnej w Publicznej Szkole Podstawowej w Łaguszewie poprzez rozbudowę infrastruktury oraz jej doposażenie.

W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:

Zadanie 1: Przygotowanie projektu

W ramach zadania przewiduje się opracowanie:

• dokumentacji technicznej, tj. projektu budowlanego wraz z kosztorysami inwestorskimi dla zakresu „Przebudowy części budynku Szkoły Podstawowej w Łaguszewie”,
  • studium wykonalności wraz z wnioskiem o dofinansowanie.

Zadanie 2: Budowa boiska wielofunkcyjnego

Wykonanie przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łaguszewie ogrodzonego boiska z nawierzchnią poliuretanową do siatkówki, Mini Korfball’u szkolnego, mini szkolnej piłki nożnej, tenisa ziemnego z wyposażeniem, skoczni do skoku w dal i rzutni do pchnięcia kulą.

Zadanie 3: Remont i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej

W zakresie prac budowlanych planowane są:

• wymiana na części szkoły pokrycia dachowego,
  • remont korytarzy w budynku Szkoły Podstawowej w Łaguszewie,
  • remont jednej istniejącej łazienki w budynku Szkoły Podstawowej w Łaguszewie,
  • termomodernizację budynku.

Zadanie 4: Zakup wyposażenia

W ramach projektu planowany jest zakup dodatkowego wyposażenia umożliwiającego podniesienie poziomu kształcenia ogólnego. Na nowe wyposażenie składać się będą:

• 10 szt. laptopy ze słuchawkami i oprogramowaniem,
  • meble do biblioteki,
  • drukarka,
  • gleukometr,