Logo WFOŚiGWGmina Kocierzew Południowy z dniem 22.12.2020 r. przystąpiła do realizacji zadania:
„Utworzenie punktu dydaktycznego przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Kocierzewie Południowym”

Zadanie dofinansowane jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Całkowita wartość zadania: 55 500,00 zł
Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi: 50 000,00 zł
Wkład własny Gminy Kocierzew Południowy: 5 500,00 zł

Zakres rzeczowy zadania polega wykonaniu punktu dydaktycznego przy placówce.
Na terenie została zamontowana drewniana altana wyposażona w ławy oraz stół niezbędny do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Z boku altany stoi hotel dla pożytecznych owadów. W ogrodzie znajduje się rabata ziołowa (lawenda, lubczyk, szałwia, mięta, oregano, szczypiorek), obok której została zamontowana tablica poznawcza „Magia ziół ogrodowych”. Kolejnym elementem jest mieszana rabata krzewów. Centrum ogrodu stanowi łąka kwiatowa wraz z pergolami na rośliny pnące oraz rabata iglasta, w pobliżu której jest ulokowana stacja meteorologiczna. Mamy również pomoc dydaktyczną – Światowid „Owady zapylające”. Teren jest wzbogacony sześcioma ławkami do wypoczynku. W punkcie dydaktycznym powstała ścieżka sensoryczna, w celu stymulacji zmysłu dotyku. Ścieżka otoczona jest z jednej strony roślinami (np. turzyca wiosenna, berberys), a z drugiej rabatą z traw ozdobnych . Została utworzona również kaskada wodna, ozdobiona krzewami i kwiatami. Zamontowano kostkę wiedzy „Poznajemy ptaki”. Przy wejściu do ogrodu jest trawnik wraz z krzewami drzewiastymi (hortensja drzewiasta). Przy trawniku stoi tablica poznawcza „Rośliny łąk”. Całość otoczona jest płotkiem.
Termin zakończenia realizacji zadania – 30.04.2021 r.

www.zainwestujwekologie.pl