Gmina Kocierzew Południowy w dniu 27.02.2023 r. otrzymała Promesę Inwestycyjną oraz przystąpiła do realizacji zadania:

Rozwój infrastruktury sportowej na terenie Gminy Kocierzew Południowy

Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Stra-tegicznych
Całkowita wartość zadania: 2.495.608,50 zł
Dofinansowanie z Funduszu Polski Ład: 2.246.047,65 zł
Wkład własny Gminy Kocierzew Południowy:  249.560,85 zł

Inwestycja polega na wykonaniu infrastruktury sportowej przy dwóch szkołach
podstawowych na terenie Gminy Kocierzew Południowy.

Przy Szkole Podstawowej w Gągolinie Południowym zostanie wykonane ogrodzone boisko sportowe wielofunkcyjne z nawierzchnią z poliuretanu, w skład którego wejdą boisko do
siatkówki, koszykówki i mini piłki nożnej oraz bieżnia lekkoatletyczna 2-torowa prosta z
nawierzchnią z poliuretanu wraz ze skocznią do skoku w dal.

W Szkole Podstawowej w Kocierzewie Południowym zostanie wyremontowane boisko do piłki nożnej oraz bieżnia, także skocznia do skoku w dal z rozbieżnią. Dodatkowo wykonane zostanie ogrodzenie kompleksu boisk.

Projekt ma na celu podwyższenie standardów funkcjonowania placówek oraz rozwój przy-szkolnej infrastruktury sportowo-edukacyjnej.