W dniu 6 czerwca 2022 roku, Gmina Kocierzew Południowy podpisała z Zarządem Województwa Łódzkiego Umowę o przyznanie pomocy Nr 01144-6935-UM0511862/22 na zadanie realizowane ze środków EFRROW w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Wartość inwestycji wynosiła: 125 635,96 zł
Wartość dofinansowania: 40 688,00 zł

Projekt polegał na wzmocnieniu infrastruktury technicznej i społeczno - kulturalnej na terenie Gminy Kocierzew Południowy poprzez budowę placu sprawnościowego. Plac powstał w  parku znajdującym się w centrum gminy. Chcąc  poprawić stan infrastruktury społecznej w miejscowości, zagospodarować niewykorzystany dotychczas teren przy obiekcie społeczno-kulturalnym oraz zachęcić mieszkańców do większej aktywności fizycznej,  wybudowano plac sprawnościowy o powierzchni około 158 m2.
Na placu zamontowano konstrukcje do samodzielnych ćwiczeń:
1. Zestaw do ćwiczeń - Streat Workout; Zestaw do ćwiczeń nr 1
2. Drabinka pozioma do ćwiczeń FIT S06
3. Poręcze wysokie FIT S09
4. Sieć do zabawy SYRIUSZ
Przy placyku ustawiono tablicę informacyjną z zamontowaną planszą poglądową z przykładowymi ćwiczeniami możliwymi do wykonania na urządzeniach.