Zadanie „Organizacja edukacyjnego ekologicznego pikniku rodzinnego na terenie Gminy Kocierzew Południowy” realizowane w ramach Programu Priorytetowego „Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego – edycja I” współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Łodzi.
Prowadzona edukacja ekologiczna jest realizowana w ramach BLOKU II: Kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałaniu degradacji środowiska realizowana w ramach jednego z poniższych priorytetów: Problematyka ograniczania zanieczyszczeń powietrza oraz ich szkodliwego oddziaływania na zdrowie ludzi.
Piknik odbędzie się w dniu 14.09.2023 w godzinach 9 – 15 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Kocierzewie Południowym.

Dla przybyłych mieszkańców dostępne będą:

1. Stanowisko naukowe – na którym uczestnicy będą mogli poznać zasady działania paneli fotowoltaicznych, elektrowni wodnych, elektrowni geotermalnych czy elektrowni wiatrowych. Zobaczyć będzie można model samochodu zasilanego wodorem oraz pokaz drona antysmogowego.
  2. Stanowisko wiedzy z zakresu ochrony powietrza– warsztaty.
  3. Stanowisko sportowe – tutaj prowadzone były eko-zajęcia aktywizujące najmłodszych w zakresie wiedzy ekologicznej w połączeniu z aktywnością ruchową.
  4. Stanowisko prac manualnych – przy tym stanowisku odbywały się warsztaty plastyczne i techniczne o tematyce związanej z ochroną powietrza.
  5. Strefa relaksu z książkami i układankami ekologicznymi.

W programie zaplanowane są konkursy ekologiczne z nagrodami.

Całkowita wartość zadania: 37 250,00 zł
Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi: 35 000,00 zł
Wkład własny Gminy Kocierzew Południowy: 2 250,00 zł

Termin zakończenia realizacji zadania – 31.10.2023 r.
www.zainwestujwekologie.pl