Projekt pt.: „Festyn rodzinny w Kocierzewie Południowym drogą do integracji i aktywizacji mieszkańców”

Współfinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Celami operacji jest zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców Gminy Kocierzew Południowy poprzez organizację Festynu rodzinnego jako formy aktywizacji, integracji i kultywowania lokalnej tradycji i twórczości artystycznej z danego obszaru.

W ramach projektu zostanie zorganizowane spotkanie „Festyn rodzinny”.

Termin planowanego spotkania: 1 czerwca 2014 roku.

Przewidywany czas spotkania: 13.00 – 20.00.

Idea festynu zakłada, że wszystkie osoby zainteresowane będą miały wstęp wolny tak, żeby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców.

Szacuje się, że w festynie weźmie udział około 1000 osób.

Program festynu będzie obejmował:

• turniej wsi – organizacja kilku dyscyplin rywalizacji pomiędzy drużynami
  • atrakcje dla dzieci – bezpłatnie dostępne atrakcje tj.: zjeżdżalnie dmuchane mała i duża, eurobungee, kule wodne, plac zabaw dmuchany, sumo, zamek dmuchany, basen z piłkami, góra do wspinaczki, symulator rodeo, kolejka elektryczna, karuzela, mega piłkarzyki oraz malowanie buziek itp.,
  • warsztaty z twórcami ludowymi – warsztaty z wycinankarstwa i bibułkarstwa wraz z konkursem na najładniejszą wycinankę i kwiaty z bibuły,
  • występ zespołu folklorystycznego – działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kocierzewie Południowym.

Podczas festynu będzie również zabawa z animatorem oraz oprawa muzyczna DJ. DJ będzie zapewniał oprawę muzyczną przez cały czas trwania festynu tak aby osoby chętne mogły potańczyć i bawić się w rytm muzyki.

Gmina planuje również wykonanie gadżetów promujących gminę tj.: kubki z łyżeczką, klocki, długopisy, latarki z breloczkiem.

Gadżety będą wystawione na stoisku promocyjnym gminy.

Biuro projektu:

Urząd Gminy w Kocierzewie Południowym